Soča – rafting (doplnené: 24. apríl 2017 11:15)

Rafting – Slovinsko – rieka Soča – Julské Alpy – mestečko Bovec

Rieka Soča sa nachádza vo východných Julských Alpách na severozápade Slovinska, neďaleko hraníc s Rakúskom a Talianskom. Táto oblasť Slovinska je historicky známa hlavne z obdobia 1. svetovej vojny, nakoľko tu prebiehali jedny z najkrvavejších bojov. V súčasnosti sú vápencové Julské Alpy najvyhladávanejším a najnavštevovanejším horstvom na Balkánskom poloostrove.  Sú atraktívne pre horolezcov, turistov a ostatných návštevníkov, ktorí vyhľadávajú nádhernú prírodu, majestátne kopce, historické pamiatky, malebné údolia, turistické trasy, ferraty, rafting, hydrospeeding, kanyoning, cykloturistiku atď.

Rafting na rieke Soča sa aj preto stal veľmi obľúbený medzi študentami a zamestnancami Žilinskej univerzity. Ústav telesnej výchovy preto pre Vás organizuje Letné telovýchovné sústredenie s dĺžkou trvania zvyčajne 5 dní, ktoré možeme charakterizovať ako pohyb a pobyt v prírode spojený s množstvom adrenalínových zážitkov s poznávaním histórie a Slovinskej prírody a kultúry. Ďalej účastníci LTS nadobúdajú praktické zručnosti z raftingu, osvojujú si základné vedomosti z horolezectva pri kanyoningu, zdokonaľujú sa v budovaní a posilňovaní tímového ducha, pestujú si pozitívny vzťah k prírode, učia sa a zdokonaľujú v táborení. Dôkazom toho, že Soča má čo ponúknuť je aj fakt, že študenti a zamestnanci, ktorí absolvovali LTS s ÚTV ŽU, vždy po roku, či dvoch opätovne navštívili túto lokalitu.

Dopravu účastníkov zabezpečuje ÚTV ŽU deväťmiestnými mikrobusmi ŽU (deň 1). Po príchode na miesto sa stavia stanový tábor v Campe Vodenca pod mestečkom Bovec nad sútokom riek Soča a Koritnica. Nasledujú 3 dni programu, ktorý každý deň pozostáva z dvoch častí. Dopoludnia je to zvyčajne “vodný” program (rafting alebo kanyoning), popoludní ľahšia turistika do okolia bovca k vodopádom Kozjak, alebo Boka, k prameňu Soče, alebo potoka Gľun spojený s kúpaním sa v lagúne pod vodopádom Virje. Turistika na Kanin, Vršec, alebo Rombon, výlet k Velikemu Korytu, alebo k Napoleonovmu mostu V Kobaride. Posledný deň LTS pozostáva z balenia tábora a návratu domov. Cesta sa dá spestriť zástavkami pri Talianskom jazierku Lago del Predil a pri pevnosti z 1. svetovej vojny pod sedlom Predel.

Organizujeme len pri prihlásení ucelenej skupiny 12 – 16 študentov.

 
 • Najnovšie články

 • Archív

  november 2019
  P U S Š P S N
  « Sep    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • Návštevnosť

   od: 14. december 2012

   Stránka
   spolu: 54319
   dnes: 60
   práve: 2

   Príspevok
   spolu: 3698